• Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Ethos

    ★★★★★

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mahşer Bir Varmış Bir Yokmuş

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★

  • Shirley

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • From Ramallah To Jerusalem and Back

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Ma

    ½

  • It Must Be Heaven

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Adam

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Swallow

    ★★★

  • Push

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

    ★★★★

  • A Tale of Three Sisters

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Dirty God

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Regained Memory

    ★★½

  • Apostle

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • Jinpa

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★