• Stay On

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Make Me a Sandwich

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • There's a Man in the Woods

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★½

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Insidious

    ★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★★★★

  • Coach Carter

    ★★★★

  • Pierre and Sonny Jim

    ½

  • American Psycho

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½