Cooper has logged 36 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Make Me a Sandwich

Make Me a Sandwich

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pierre and Sonny Jim

Pierre and Sonny Jim

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stay On

Stay On

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry