Brian has logged 45 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Togo

Togo

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Anon

Anon

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Almost Heroes

Almost Heroes

1998
×
★★½
Edit this entry  
19
City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

1994
×
★★½
Edit this entry  
19
Quigley Down Under

Quigley Down Under

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Lonesome Dove

Lonesome Dove

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wyatt Earp

Wyatt Earp

1994
×
★★★½
Edit this entry  
19
Godless

Godless

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Shootist

The Shootist

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
How the West Was Won

How the West Was Won

1962
×
★★★
Edit this entry  
19
Open Range

Open Range

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hud

Hud

1963
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★½
Edit this entry  
19
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry