Brian has logged 34 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
09
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry