• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Squid Game

    ★★

  • My Son

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Khaite FW21

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Bloodhound

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Eso que tú me das

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Butcher

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • Flying Over Brooklyn

  • #Alive

    ★★★½

  • Emergency Action Plan

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★½

  • The Paint Wizzard

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • A Silent Echo

    ★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Tesla

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ½

  • I'm Happy, I Promise

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½