Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Quiet Ryan

Quiet Ryan

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
The House

The House

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Edit this entry  
15
My Son

My Son

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
11
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
07
James Gandolfini: Tribute to a Friend

James Gandolfini: Tribute to a Friend

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Elephant

Elephant

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Photograph

Photograph

1895
×
Edit this entry  
06
Ringkämpfer

Ringkämpfer

1895
×
Edit this entry  
06
Screenshot

Screenshot

×
Edit this entry  
06
Poop: The Movie

Poop: The Movie

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
42

42

2009
×
Edit this entry  
05
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
Edit this entry  
05
The Vampire Attack

The Vampire Attack

2010
×
Edit this entry  
05
Flying Over Brooklyn

Flying Over Brooklyn

2020
×
Edit this entry  
05
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Memories

Memories

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★
Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry