Biff_W has logged 178 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Detective Conan: Captured in Her Eyes

Detective Conan: Captured in Her Eyes

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry