• Soul

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ½

  • Emma.

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Helluva Boss

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Hazbin Hotel

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Full Force

    ★★★

  • Crawl

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Cans Without Labels

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Daddy Issues

    ½

  • Guava Island

    ★★

  • Missing Link

    ★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Polaroid

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ½

  • Venom

  • Night School

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★½

  • Slice

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Skin

    ½

  • Alpha

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • 211

  • Action Point

    ★★