• Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • 8:46

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Yesterday

  • See You Yesterday

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Act

  • Booksmart

    ★★★★

  • Rent

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ½

  • Batman Ninja

    ½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Love, Simon

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Chris Rock: Tamborine

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity