jo🧃 has logged 36 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry