natalie has logged 18 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
23
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry