Michael has logged 24 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love in Winterland

Love in Winterland

2020
×
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mystery, Alaska

Mystery, Alaska

1999
×
★½
Edit this entry  
12
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Town

Christmas Town

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Midnight Kiss

A Midnight Kiss

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry