Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
T-34

T-34

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Starman

Starman

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Worth

Worth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Riddick

Riddick

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry