Ben has logged 340 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry