Ben has logged 36 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
Edit this entry  
31
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★
Edit this entry  
31
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Action Point

Action Point

2018
×
Edit this entry  
09
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Edit this entry