Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Homecoming: A Christmas Story

The Homecoming: A Christmas Story

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
22
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Stalled

Stalled

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
The Unbidden

The Unbidden

2016
×
★½
Edit this entry  
16
The Haunting of Margam Castle

The Haunting of Margam Castle

2020
×
Edit this entry  
13
The Haunting of Molly Bannister

The Haunting of Molly Bannister

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Wake Up

Wake Up

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Girl in the Crawlspace

The Girl in the Crawlspace

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Getaway

Getaway

2020
×
Edit this entry  
07
Cats

Cats

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Shatter Dead

Shatter Dead

1994
×
★★
Edit this entry  
25
Ticks

Ticks

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
Xtro 3: Watch the Skies

Xtro 3: Watch the Skies

1995
×
★★½
Edit this entry  
11
The Killing Kind

The Killing Kind

1973
×
★★½
Edit this entry  
07
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★½
Edit this entry  
07
The Curious Dr. Humpp

The Curious Dr. Humpp

1969
×
Edit this entry  
06
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
A Life at Stake

A Life at Stake

1955
×
★★½
Edit this entry  
31
Skinned

Skinned

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
The Project

The Project

2020
×
★½
Edit this entry  
31
Dead Heading

Dead Heading

2019
×
Edit this entry  
31
Mommy

Mommy

1995
×
★½
Edit this entry  
29
Don't Hang Up

Don't Hang Up

1974
×
Edit this entry  
28
Frankenstein's Daughter

Frankenstein's Daughter

1958
×
★★½
Edit this entry  
27
The Amazing Mr. X

The Amazing Mr. X

1948
×
★★½
Edit this entry  
23
Another Son of Sam

Another Son of Sam

1977
×
★½
Edit this entry  
22
The Zodiac Killer

The Zodiac Killer

1971
×
★★½
Edit this entry  
21
Alison's Birthday

Alison's Birthday

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
The AGFA Horror Trailer Show

The AGFA Horror Trailer Show

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★½
Edit this entry  
16
Shallow Grave

Shallow Grave

1987
×
★½
Edit this entry  
16
Bog

Bog

1979
×
Edit this entry  
13
The Grave

The Grave

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Cut

Cut

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Die, Monster, Die!

Die, Monster, Die!

1965
×
★★★
Edit this entry  
07
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★
Edit this entry  
06
Flight To Mars

Flight To Mars

1951
×
★★½
Edit this entry  
01
Righteous Villains

Righteous Villains

2020
×
Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★½
Edit this entry  
26
Grandmother's House

Grandmother's House

1988
×
★★
Edit this entry  
25
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Evil Town

Evil Town

1987
×
★½
Edit this entry  
24
Minutes Past Midnight

Minutes Past Midnight

2016
×
★★½
Edit this entry