• Save Ralph

  • Mank

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • 303

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • 1922

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Arrival

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Kedi

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Love

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Big Eyes

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★★

  • I Origins

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Filth

  • About Time

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • Dark Shadows

    ★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Limitless

    ★★★

  • Love Likes Coincidences

    ★★½

  • 127 Hours

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Last Airbender

    ½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • 3 Idiots

    ★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • A Single Man

    ★★★★

  • Mr. Nobody

    ★★★★★

  • A Serious Man

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★½