aysenur has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
Edit this entry  
27
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Dabbe 4: Cin Çarpması

Dabbe 4: Cin Çarpması

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ouija

Ouija

2014
×
★½
Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Edit this entry  
01
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Edit this entry  
01
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
Hush

Hush

1998
×
★★
Edit this entry  
29
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Edit this entry  
28
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★
Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★
Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
Edit this entry  
16
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Noah Land

Noah Land

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Simply Irresistible

Simply Irresistible

1999
×
★½
Edit this entry  
12
Have You Ever Seen Fireflies?

Have You Ever Seen Fireflies?

2021
×
★★
Edit this entry  
09
The Rite

The Rite

2011
×
★★½
Edit this entry