• Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jexi

  • Primal

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Hitsville: The Making of Motown

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • The Black Godfather

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Buffaloed

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Q Ball

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

  • Us

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Sword of Trust

    ★★★★