• Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • What Men Want

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Deion's Double Play

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Mike Wallace Is Here

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Late Night

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Glass

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Holmes & Watson

    ★½

  • Vice

    ★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★½

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Oath

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Night School

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Quincy

    ★★★★

  • Seau

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Screwball

    ★★★★

  • American Dharma

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Non-Fiction

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Little Italy

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★½

  • Who Is America?

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Uncle Drew

    ★★