Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
For The Sake of Yousef

For The Sake of Yousef

×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Mister

My Mister

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco Before Chanel

Coco Before Chanel

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
The Leopard

The Leopard

1963
×
Read the review Edit this entry  
18
Persona

Persona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
Edit this entry  
15
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Classic

The Classic

2003
×
★★½
Edit this entry  
12
The Last Princess

The Last Princess

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death Note

Death Note

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Six Blind Eyes

Six Blind Eyes

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Secretly, Greatly

Secretly, Greatly

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Yomeddine

Yomeddine

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Underground

Underground

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Transformation

Transformation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aayesh

Aayesh

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Folaim - Can I Go Out?

Folaim - Can I Go Out?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
½
Read the review Edit this entry