Björn has logged 266 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deep Dark

Deep Dark

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Excision

Excision

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goddess of Love

Goddess of Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burn

Burn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Body Double

Body Double

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barefoot

Barefoot

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Girl

White Girl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let Her Out

Let Her Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry