Björn has logged 29 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry