Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Yakuza Ladies: Decision

Yakuza Ladies: Decision

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antarctica

Antarctica

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yakuza Ladies Revisited 5

Yakuza Ladies Revisited 5

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bat Pussy

Bat Pussy

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Affair in the Snow

Affair in the Snow

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yakuza Ladies: Blood Ties

Yakuza Ladies: Blood Ties

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Actually Happened! Most Terrifying Psychic Phenomena. Psychic Research Team Report. Relived.

Actually Happened! Most Terrifying Psychic Phenomena. Psychic Research Team Report. Relived.

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Yakuza Ladies Revisited: Love is Hell

Yakuza Ladies Revisited: Love is Hell

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
8000 Miles 2: Girls Rapper

8000 Miles 2: Girls Rapper

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yakuza Ladies Revisited 2

Yakuza Ladies Revisited 2

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
8000 Miles

8000 Miles

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yakuza Ladies Revisited

Yakuza Ladies Revisited

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
68-Year-Old New Employee

68-Year-Old New Employee

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Yakuza Ladies: The Final Battle

Yakuza Ladies: The Final Battle

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
0&1

0&1

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BFF Girls

BFF Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Akihabara Majokko Princess

Akihabara Majokko Princess

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yakuza Ladies 3

Yakuza Ladies 3

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trials of an Okinawa Village

Trials of an Okinawa Village

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yakuza Ladies 2

Yakuza Ladies 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hotelman's Holiday

The Hotelman's Holiday

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yakuza Ladies

Yakuza Ladies

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tokyo Cabbageman K

Tokyo Cabbageman K

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Skateboard Kid II

The Skateboard Kid II

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shoot or Be Shot!

Shoot or Be Shot!

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uneasy Encounters

Uneasy Encounters

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
The Skateboard Kid

The Skateboard Kid

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Three Sinners

Three Sinners

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Timeless Melody

Timeless Melody

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wasabi

Wasabi

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ultra Q The Movie: Legend of the Stars

Ultra Q The Movie: Legend of the Stars

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Youjo Melon

Youjo Melon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen’s Alliance

The Gentlemen’s Alliance

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After That

After That

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Dunston Checks In

Dunston Checks In

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Hearts Club Band in September

The Lonely Hearts Club Band in September

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shoji Tabuchi Family Wonder of Christmas Show!

The Shoji Tabuchi Family Wonder of Christmas Show!

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Belt

Black Belt

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 1993 Shoji Tabuchi Show! (Volume II)

The 1993 Shoji Tabuchi Show! (Volume II)

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 1992 Shoji Tabuchi Family Christmas Show

The 1992 Shoji Tabuchi Family Christmas Show

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bangkok Traffic Love Story

Bangkok Traffic Love Story

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killing

Killing

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry