Brandon Streussnig has logged 376 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Luxor

Luxor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yellow Rose

Yellow Rose

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ashfall

Ashfall

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Max Cloud

Max Cloud

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Relaxing Old Footage With Joe Pera

Relaxing Old Footage With Joe Pera

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Skylines

Skylines

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What Women Want

What Women Want

2000
×
Read the review Edit this entry  
13
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Girl with No Mouth

Girl with No Mouth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry