• Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★

  • A Dark Song

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Spectre

    ★★½

  • The Devil's Candy

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • The Gift

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Spy

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Paddington

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Noah

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • American Hustle

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • The Counselor

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★½

  • The Wolverine

    ★★★★½