• Rango

    ★★★★

  • Margin Call

    ★★★½

  • Take Shelter

  • Like Crazy

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★½

  • The Fighter

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★½

  • Morning Glory

    ★★★½

  • Unstoppable

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • The Town

    ★★★★★

  • Never Let Me Go

    ★★★★★

  • Insidious

    ★★★★★

  • The Conspirator

    ★★★½

  • The King's Speech

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Kick-Ass

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★½

  • The Lovely Bones

    ★★★★½

  • Crazy Heart

    ★★★★½

  • Sherlock Holmes

    ★★★★

  • Avatar

    ★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

  • The Box

    ★★★★

  • Whip It

    ★★★★

  • The Time Traveler's Wife

    ★½

  • District 9

    ★★★½

  • Public Enemies

    ★★

  • Away We Go

  • The Proposal

    ★★★★

  • Terminator Salvation

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★½

  • Star Trek

    ★★★★★

  • The House of the Devil

    ★★★★

  • State of Play

    ★★★★½

  • Crank: High Voltage

  • Drag Me to Hell

    ★★★½

  • Valkyrie

    ★★★★

  • Revolutionary Road

  • Seven Pounds

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★½

  • Gran Torino

    ★★★★

  • Punisher: War Zone

  • Quantum of Solace

    ★★

  • Bronson

    ★★★

  • Religulous

  • The Wrestler

    ★★★★½

  • The Hurt Locker

    ★★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★½

  • Ponyo

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★★½

  • Changeling

    ★★★★½

  • Cloverfield

    ★★★★½

  • I Am Legend

    ★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Enchanted

    ★★★★

  • Dan in Real Life

    ★★★½

  • American Gangster

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Eastern Promises

    ★★½

  • Gone Baby Gone

    ★★★★½