Harvey Penson has logged 28 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Make Up

Make Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Away

Away

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Max Richter's Sleep

Max Richter's Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The State of Things

The State of Things

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry