sena has logged 270 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★
Edit this entry  
02
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Promised You the Moon

I Promised You the Moon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Twilight in Phuket

Last Twilight in Phuket

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Beyond Evil

Beyond Evil

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Last Twilight in Phuket

Last Twilight in Phuket

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Last Twilight in Phuket

Last Twilight in Phuket

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Promised You the Moon

I Promised You the Moon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Last Twilight in Phuket

Last Twilight in Phuket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Edit this entry  
15
Backstroke

Backstroke

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★½
Edit this entry  
14
Take Me

Take Me

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Honor List

The Honor List

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Flashback

Flashback

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Salt

Salt

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry