sena has logged 55 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
30
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Edit this entry  
27
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Edit this entry  
25
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cracks

Cracks

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★½
Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★½
Edit this entry  
19
The Present

The Present

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry