Blain has logged 18 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Think Like a Man Too

Think Like a Man Too

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Child of God

Child of God

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry