• Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Bingo Hell

    ★★

  • Britney vs. Spears

  • V/H/S/94

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

    ★★★½

  • Prey

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ½

  • Jungle Cruise

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Awake

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Great White

    ½

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★★

  • Seaspiracy

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Yes Day

  • Moxie

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Censor

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • The Call

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Retreat

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★★½

  • Alone

    ★★

  • Shithouse

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Meander

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Vicious Fun

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Sightless

  • The Boy Behind The Door

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • The New Mutants

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Follow Me

  • Peninsula

    ★★