meg has logged 297 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★
Edit this entry  
29
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sightless

Sightless

2020
×
Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Stuart Little 2

Stuart Little 2

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Inherit the Viper

Inherit the Viper

2019
×
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wicker Park

Wicker Park

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Children

The Children

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mercy Christmas

Mercy Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
6 Below: Miracle on the Mountain

6 Below: Miracle on the Mountain

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
O

O

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Below: Miracle on the Mountain

6 Below: Miracle on the Mountain

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Animal

Animal

2014
×
Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry