• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Voyagers

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • kid 90

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Boss Level

    ★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Sacrifice

    ★½

  • Bliss

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Little Fish

    ★★

  • Skylines

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • An Unquiet Grave

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Archenemy

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Books of Blood

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • The Witches of Hollywood

    ★★★

  • Roommate Wanted

    ★½

  • The Strings

    ★★★

  • Bloodthirsty

    ★★½

  • How to Deter a Robber

    ★★★½

  • The Boy Behind the Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Stylist

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Teddy

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Teenage Badass

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Girl

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★