Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
O-Bi, O-Ba: The End of Civilization

O-Bi, O-Ba: The End of Civilization

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Exhumed

Exhumed

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wood Job!

Wood Job!

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Emperor's Naked Army Marches On

The Emperor's Naked Army Marches On

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sazen Tange and the Pot Worth a Million Ryo

Sazen Tange and the Pot Worth a Million Ryo

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sexmission

Sexmission

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunted Swordsman

The Haunted Swordsman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bilbao

Bilbao

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love To Kill

Love To Kill

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frog Baseball

Frog Baseball

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Meander

Meander

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Found

Found

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pine Devil

Pine Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Faeries of Blackheath Woods

The Faeries of Blackheath Woods

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cheap Joke

Cheap Joke

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Coatmaker

The Coatmaker

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw: Rebirth

Saw: Rebirth

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
An Angel for Satan

An Angel for Satan

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Satan Killer

The Satan Killer

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The 47 Ronin

The 47 Ronin

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I C U

I C U

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Blood Eagle

Blood Eagle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Watcher

Watcher

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Meat Lovers

Meat Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Duel on the River

Duel on the River

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Danni and the Vampire

Danni and the Vampire

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Where No One Will Find Her

Where No One Will Find Her

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry