Blake has logged 796 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Willy

Little Willy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Abomination

The Abomination

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Santo vs. the Vampire Women

Santo vs. the Vampire Women

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess and the Warrior

The Princess and the Warrior

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Comedy

Comedy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It Runs in the Family

It Runs in the Family

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ollie Hopnoodle's Haven of Bliss

Ollie Hopnoodle's Haven of Bliss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gozu

Gozu

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lokis. A Manuscript of Professor Wittembach

Lokis. A Manuscript of Professor Wittembach

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Superstition

Superstition

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lily C.A.T.

Lily C.A.T.

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tell Tale Heart

The Tell Tale Heart

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fall Of The House Of Usher

The Fall Of The House Of Usher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aria

Aria

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tales from the Hood 3

Tales from the Hood 3

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
RESPAWN

RESPAWN

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry