Brandon Lamont has logged 15 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
Read the review Edit this entry  
12
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Truth About Charlie

The Truth About Charlie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry