• Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Passion Project

  • Being James Bond

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Road to Roma

    ★★★★

  • Making a Murder

  • The Present

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Lamb Lies Down on Broadway Illustrated

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • Da Yie

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Sarazanmai

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Maniac

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Martin Scorsese's Journey Into Silence

  • Power Rangers

    ★★½

  • Supper's Ready Illustrated

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★★