• Judas and the Black Messiah

  • How It Feels to Be Free

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Canvas

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • One Night in Miami...

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • Project Power

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • 365 Days

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Knives Out

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Nappily Ever After

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Halloween

    ★★

  • Widows

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The Nun

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Tau

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Birthmarked

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Mute

    ★★

  • Irreplaceable You

    ★★½

  • Isle of Dogs

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★★

  • Hibiscus & Ruthless

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Another Kind of Wedding

    ★★½

  • Love Beats Rhymes

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★½