Sort by

Justin has logged 213 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Meantime

Meantime

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
Read the review Edit this entry  
14
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kazaam

Kazaam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mist

The Mist

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry