Countess Anya has logged 1,467 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Atom Man vs Superman

Atom Man vs Superman

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Just Awful

Just Awful

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mealtime Manners And Health

Mealtime Manners And Health

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fatal Fury: The Motion Picture

Fatal Fury: The Motion Picture

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
8½

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flash That Smile

Flash That Smile

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dining Together

Dining Together

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Danger Keep Out!

Danger Keep Out!

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Quest of the Delta Knights

Quest of the Delta Knights

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ironmaster

Ironmaster

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

RiffTrax Live: Christmas Shorts-stravaganza!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gifts from the Air

Gifts from the Air

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toyland

Toyland

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Rhapsody

Christmas Rhapsody

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Visit to Santa

A Visit to Santa

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Song for Santa

A Song for Santa

×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Cracker

Christmas Cracker

1963
×
Read the review Edit this entry  
23
The Snowman

The Snowman

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beavis and Butt-Head Do Christmas

Beavis and Butt-Head Do Christmas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry