BloodyFootSex has logged 31 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Daughters of Fire

The Daughters of Fire

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Green Fog

The Green Fog

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry