• Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Appendage

  • Halloween Kills

  • Malignant

  • Free Guy

  • Pig

  • Fear Street: 1666

  • Titane

  • Fear Street: 1978

  • The Velvet Underground

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Save Ralph

  • We're All Going to the World's Fair

  • Cusp

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Fatale

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Nichols Canyon Road

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Spider-Ham: Back on the Air!

  • Virgencita

  • Mank

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Belushi

  • Fatman

  • This Is Paris

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The War with Grandpa

  • Showbiz Kids

    ★★½

  • Coming Out

  • The Midnight Gospel

  • Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

  • Shiva Baby

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

  • Zola

  • Spree

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • July Interviews July: Deauville, 2005

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • The Booksellers

  • The Goldfinch

  • Saint Maud

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Assistant

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • SHOP: A Pop Opera

  • Wishing Apple

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • rain

  • The Dirt

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • The Vast of Night

  • The future

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

  • The Hug

  • Paul Is Dead

    ★★★★

  • Halloween