• The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Save Ralph

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Coming Out

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Steven Universe Future

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

  • 27: Gone Too Soon

    ½

  • Batman Ninja

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Attack on Titan: Lost Girls

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Wonder

    ½

  • Jigsaw

    ★½

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spielberg

  • 1922

    ★★

  • The Breadwinner