giulia has logged 215 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
Edit this entry  
30
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★
Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
One Day

One Day

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The To Do List

The To Do List

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Island

The Island

2005
×
★★
Edit this entry  
12
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Edit this entry  
24
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry