• No Time to Die

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Black Is King

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Bath Tub

  • Rhubarb

  • The Disney Family Singalong: Volume II

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Disney Family Singalong

  • Tigertail

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Togo

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½