Wilson has logged 142 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beyond the Door

Beyond the Door

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Demented

Demented

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer Party

Killer Party

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Embryo

Embryo

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Adventures with Santa

My Adventures with Santa

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Revenge of the Living Dead Girls

The Revenge of the Living Dead Girls

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Laboratory of the Devil

Laboratory of the Devil

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thirst

Thirst

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shark in Venice

Shark in Venice

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cut and Run

Cut and Run

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Code 8

Code 8

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sharktopus vs. Pteracuda

Sharktopus vs. Pteracuda

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Haunt

Haunt

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★★
Edit this entry  
30
Werewolf of London

Werewolf of London

1935
×
★★★
Edit this entry  
29
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Bloody Apes

Night of the Bloody Apes

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witches of Oz

The Witches of Oz

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Proximity

Proximity

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tom's Midnight Garden

Tom's Midnight Garden

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Isle

The Isle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry