Wilson has logged 61 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween at Aunt Ethel's

Halloween at Aunt Ethel's

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bait

Bait

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tales from the Lodge

Tales from the Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Answer the Phone!

Don't Answer the Phone!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rock, Paper, Scissors

Rock, Paper, Scissors

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue

Rogue

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anarchy Parlor

Anarchy Parlor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Signal

Dark Signal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lake Michigan Monster

Lake Michigan Monster

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Horrible Way to Die

A Horrible Way to Die

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wind

The Wind

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Intruders

Intruders

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Tide

Blood Tide

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Satan's Blade

Satan's Blade

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I See You

I See You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Poker Run

Poker Run

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Maze

The Maze

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadly Detour

Deadly Detour

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry