• Showbiz Kids

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Becoming

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Christmas in Evergreen: Letters to Santa

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Christmas at Pemberley Manor

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★

  • Life Itself

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★